مرکز آموزش های ضمن خدمت دوره آشنایی با آئین نامه مالی و معاملاتی را برای مدیران دانشگاه تهران برگزار کرد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۲۵۷۳ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۹۹۰
مرکز آموزش های ضمن خدمت دوره آشنایی با آئین نامه مالی و معاملاتی را برای مدیران دانشگاه تهران برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه کارگاه آموزشی ویژه مدیران را در روز سه شنبه مورخ ۱۸/‏۰۶/‏۱۳۹۹‬ با عنوان آشنایی با آئین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه تهران را برای رؤسا و معاونان اداری و مالی دانشکده / پردیس‌ها و مراکز دانشگاه تهران و مدیرانی که اجازه خرج دارند به صورت حضوری در تالار امیر کبیر و به طور هم زمان آنلاین برگزار کرد.

دکتر علی بزرگی امیری رئیس مرکز آموزش‌های ضمن خدمت، ضمن خوشامدگویی بیان داشتند یکی از مأموریت‌های مرکز توانمند سازی کارکنان، اعضای هیأت علمی و مدیران دانشگاه تهران و خدمات رسانی به جامعه دانشگاهی و غیر دانشگاهی می‌باشد. پیرو آئین نامه افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه ای اعضای هیأت علمی و مدیران دانشگاه تهران مصوب سال ۱۳۹۷، دوره‌های برای اعضای هیأت علمی و مدیران برگزار گردیده و در حوزه مدیران دوره‌ها بر اساس مدل شایستگی و منطبق با پست محوله خواهد بود.

در ادامه کارگاه دکتر آرش تحریری مدیرکل مالی دانشگاه بیان داشتند، دانشگاه بر اساس آئین نامه‌های مصوب هیأت امنا اداره می‌شوند و یکی از مهمترین آئین نامه ها که ناظر بر معاملات دانشگاه می‌باشد آئین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه می‌باشد که از زمان تصویب و سال‌های بعد بندهایی حسب مورد با مصوبه هیأت امنا تغییر کرده است. درک و فهم مشترک از این آئین نامه و دستورالعمل‌های پیوست آن در روند کار و بر طرف شدن چالش‌ها مشترک مؤثر است.

در ادامه دکتر ساسان مهرانی عضو هیأت علمی دانشگاه، مدیر کل سابق مالی در شروع، روند تصویب آئین نامه را بیان داشتند و سپس به تشریح و بررسی آئین نامه و تفسیر ابهامات آئین نامه مالی و معاملاتی، مزایده و مناقصات دانشگاه پرداختند. در این دوره که رؤسا و معاونان اداری مالی پردیس‌ها و دانشکده‌ها مراکز دانشگاه حضور داشتند با استقبال شرکت کنندگان مواجه گردید.

دکتر یزدانی معاون اداری و مالی دانشگاه بیان داشتند هدف از برگزاری این کارگاه اجرای قانون و پیدا کردن راه حل های قانونی است و با توجه به شرایط جامعه و تغییر در قیمت‌ها تسریع در امور دانشگاه مهم و مؤثر می‌باشد. در ادامه بیان داشتند در صورت ارائه پیشنهادهای سازنده مدیران دانشگاهی نسبت به اخذ مجوز هیأت امنا و مصوبه‌های لازم، اقدام خواهد و پیش از این هم نسبت به اخذ مصوبه‌های لازم اقدام شده است.

در پایان دکتر مهرانی و دکتر تحریری به پاسخگویی سوالات شرکت کنندگان حضوری و آنلاین پرداختند.

کلید واژه ها: ضمن خدمت مرکز آموزش های ضمن خدمت دانشگاه تهران دوره آشنایی با آئین نامه مالی و معاملاتی مدیران حضوری و آنلاین


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.