برگزاری دومین دوره آشنائی با ضوابط، مقررات و برنامه های توسعه دانشگاه با همکاری هیات رئیسه دانشگاه تهران

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۱ کد : ۱۵۳۵۱ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۸۵۷

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش های ضمن خدمت دومین جلسه از دوره های آموزشی طرح  افزایش توانمندی ها و شایستگی های حرفه ای اعضای هیات علمی با عنوان: آشنائی با ضوابط، مقررات و برنامه های توسعه دانشگاه، توسط مرکز آموزش های ضمن خدمت، در روز چهارشنبه سیزدهم اسفند ماه بصورت برخط برگزار گردید. در ابتدا دکتر بزرگی، رئیس مرکز آموزش های ضمن خدمت ضمن عرض خیر مقدم، به صورت مجدد ماموریت های محوله از سوی هیات رئیسه دانشگاه در خصوص برگزاری دوره های آموزشی طرح  افزایش توانمندی ها و شایستگی های حرفه ای اعضای محترم هیات علمی را تشریح کرد.
در ادامه دکتر سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به پیشینه و اهداف طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای اعضای هیات علمی و مدیران دانشگاه اشاره کرد و گفت: این طرح مصوبه هیات رئیسه محترم دانشگاه است و شامل مواردی می باشد که اعضای هیات علمی از بدو استخدام و حتی پس از بازنشستگی می توانند از آن بهره مند گردند و در جهت تکامل قدم بردارند.
دکتر سرسنگی به اولویت ها و ماموریت های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: ارتقا سطح فرهنگی و مشارکت های اجتماعی دانشگاهیان یکی از وظایف این معاونت است و یکی از مسائل دارای اهمیت بالا می باشد به همین دلیل طی جلسات متعدد، سرفصل های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم سپس بر آن شدیم دوره هایی با عناوین مورد نیاز را برگزار نماییم.
دکتر فاطمی رئیس مرکز فضای مجازی و فناوری های دیجیتال، واحدهای تابعه این مرکز را معرفی و  افزود: فناوری های دیجیتال مستلزم زیرساخت های است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد تا بتوانیم شاهد تحول بیشتری باشیم. و  پشتیبانی مدیریتی را یکی از عوامل موثر در یادگیری الکترونیکی  و  تحقیق و نوآوری در زمینه مدیریتی می تواند مفید و موثر باشد. این امر زمانی تحقق می یابد که اساتید دانشگاه بیش از پیش پویا باشند و همچنین انتقادات و نظرات خویش را بیان نمایند و در نوآوری مشارکت داشته باشند.
دکتر صادقی مقدم، معاون دانشگاه و رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه، به روش‌های مشارکت در سرمایه‌گذاری پرداخت و بیان کرد: مشارکت مدنی در ساخت‌و‌ساز، مشارکت مدنی خصوصی و مشارکت مدنی بانک سه نوع از روش‌های سرمایه‌گذاری می‌باشند که هر کدام به نوعی برای دانشگاه و سرمایه‌گذار مفید است. قراردادهای مشارکت مدنی به افراد این امکان را می‌د‌هد بدون نیاز به ثبت شرکت و پرداخت مالیات، فعالیت‌هایی مانند فعالیت‌های تجاری انجام دهند و سرمایه بصورت مساوی از طریق طرفین تامین می‌شود.
در ادامه ایشان در خصوص مشارکت حقوقی، صندوق جسورانه دانشگاه و انواع قراردادها مانند BOT، BOLT و... در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری توضیحاتی ارائه داد.

    دکتر زارع هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه به عوامل موثر در رشد اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: در اقتصاد دانش بنیان دولت و دانشگاه و صنعت باهمکاری یکدیگر و در یک چرخه فعالیت دارند. در برخی از تحقیقات دو عامل رسانه و جامعه را نیز در همین چرخه قرار داده اند.
در ادامه ایشان به فعالیت های پارک علم و فناوری پرداخت و افزود: پارک علم و فناوری به عنوان یک تسهیل گر عمل می کند و حامی است که یک ایده به ثروت تبدیل شود. ما از همه اساتید و دانشجویان استقبال می کنیم که زنجیره ارزش را تکمیل نمایند و در امر مسئله یابی، ایده یابی و توسعه کسب و کار ما را یاری کنند.
دکتر حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه، چارت تشکیلاتی این معاونت را تشریح نمود و گفت: هریک از دانشجویان دوره کارشناسی،کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی اگر واجد شرایط باشند می توانند از خوابگاه ها استفاده نمایند که اداره کل امور خوابگاه ها موظف است شرایط لازم را بررسی نماید.
در ادامه ایشان به وظایف مرکز مشاوره اشاره کرد و افزود: خدمات مرکز مشاوره تنها محدود به دانشجویان نیست، علاوه بر کارکنان و اعضای هیات علمی، اهالی جامعه را نیز در بر می گیرد. کتاب و مجلات زیادی نیز چاپ شده که برای دانشجویان و اساتید و کارکنان بسیار مفید است.
 

کلید واژه ها: آموزش های ضمن خدمت مرکز آموزش های ضمن خدمت ضمن خدمت دانشگاه تهران برگزاری دومین دوره آشنائی با ضوابط، مقررات و برنامه های توسعه دانشگاه با همکاری هیات رئیسه دانشگاه مشارکت مشارکت مدنی مرکز مرکز آموزش مرکز آموزش خدمت هیات اعضای هیات هیات علمی دکتر


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.