برگزاری دوره آموزشی با عنوان بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) ویژه اعضای هیأت علمی و مدیران

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۲۰ کد : ۱۶۲۸۵ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۹۸۶

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش های ضمن خدمت، مرکز آموزش‌های ضمن خدمت با همکاری اداره کل پشتیبانی و طرح های عمرانی و مرکز بهداشت دانشگاه تهران وبینار آموزشی با عنوان"بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)"  ویژه اعضای هیأت علمی و مدیران دانشگاه را روز چهارشنبه 1400/02/15 از ساعت 9 صبح الی 12 به صورت برخط (آنلاین) برگزار کرد.
این وبینار که با پخش آیاتی از قرآن مجید آغاز شد، در ابتدا دکتر یوسف مقدس تبریزی، مدیرکل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، نکاتی در خصوص اهمیت HSE در جهان و در کشور بیان داشت و اقدامات صورت گرفته در این زمینه که مورد توجه وزارت علوم نیز می باشد و ساختار شورای راهبردی HSE را تشریح کرد و گفت: همه اقداماتی که در دانشگاه صورت گرفته شایسته است اما این اقدامات مستلزم برنامه منظمی می باشد که به صورت سازمان یافته صورت گیرد.
دکتر جابر سلطانی، مدیرکل پشتیبانی و طرح های عمرانی دانشگاه تهران به الزامات HSE در پروژه ها و طرح های عمرانی اشاره کرد و گفت: برخی از اقدامات در آغاز و حین و اتمام پروژه های عمرانی به عنوان سه فاز از مکانیزم مدیریت HSE مطرح است که باید در طرح های عمرانی مورد اهتمام قرار گیرد.
وی اظهار کرد: الزامات HSE را در دانشگاه تهران برای ساختمان های قدیمی و ساختمان های جدیدالاحداث در نظر گرفتیم و همه ی این اقدامات با توجه به شاخص های مدیریت سبز می باشد که بتوانیم اثرات منفی زیست محیطی و آلاینده ها را نیز کاهش دهیم.
مهندس علی اعظم سلگی، کارشناس مسئول بهداشت دانشگاه تهران، به اهداف استقرار نظام مدیریت HSE و اقدامات صورت گرفته در دانشگاه های مختلف پرداخت. وی گفت: پسماندهای مایع و جامد نیز به عنوان چالش مطرح می باشند که دانشگاه استنفورد و هاروارد اقدامات شایسته ای در این زمینه انجام داده اند که مورد توجه دانشگاه های دنیا است.
در ادامه دکتر مصطفی پورکیان، معاون پژوهشی دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه شهید بهشتی، کارکنان و اساتید را جمعیت دائمی و دانشجویان و سایر مراجعین را جمعیت موقت برشمرد و افزود: دانشگاه به عنوان یک زیست بوم علمی مطرح است و دارای ویژگی هایی میباشد بنابراین باید توصیه ها و الزامات لازم را بکار گرفت که خطرات و تهدیدات کاهش یابد.
سپس وی به ذینفعان HSE در دانشگاه و عملکرد سیستم مدیریت HSE در دانشگاه و ایمنی ساختمان های دانشگاه پرداخت و مطالب ارزشمندی را تشریح نمود.

اهداف وبینار:
آشنایی با اهداف و برنامه های نظام مدیریتی مهندسی HSE در دانشگاه ها
معرفی ضرورت ها، دستاوردها و مزایای استقرار نظام یکپارچه HSE
ترسیم رئوس کلی و سرفصل های مدیریتی و مهندسی مرتبط با HSE- MS

خلاصه سرفصل های بیان شده در این وبینار:
سیستم مدیریت HSE در دانشگاه ها چگونه عمل می کند
ساختار و تشکیلات HSE در دانشگاه ها
سازوکارها و برنامه های عملیاتی HSE در دانشگاه ها
خط مشی و تعهد دانشگاه ها به نظام HSE
آمارها و شواهد چه می گویند
پایش عملکرد HSE در دانشگاه ها
ساختمان ها و طبقه بندی آن از منظر خطر
 

کلید واژه ها: آموزش های ضمن خدمت مرکز آموزش های ضمن خدمت اداره کل پشتیبانی و طرح های عمرانی اداره کل پشتیبانی مرکز بهداشت دانشگاه ضمن خدمت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) اعضای هیأت علمی و مدیران به صورت برخط (آنلاین) دانشگاه hse دانشگاه دانشگاه تهران HSE مدیریت hse اقدامات مدیریت عمرانی طرح عمرانی بهداشت


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.