برگزاری دوره آموزشی عمومی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی-امدادی در دانشگاه تهران

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۰ کد : ۹۳۸۷ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۷۷۷

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه تهران، با همکاری مرکز آموزش‌های ضمن خدمت، اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران و اورژانس تهران در تاریخ ۲۵/‏۰۶/‏۹۸‬ و ۲۶/‏۰۶/‏۹۸‬ اولین دوره “ کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی-امدادی” برای دو گروه از کارکنان دانشگاه برگزار گردید.
امروزه با روند رو به رشد جمعیت و افزایش مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح رانندگی، فراوانی حوادث و بلایای غیر مترقبه طبیعی و غیر طبیعی، به فوریت‌های اورژانس نیازمند می‌باشیم. یکی از حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای نظام سلامت جامعه، تربیت افرادی با توانایی‌ها و صلاحیت‌های علمی و عملی است تا با آمادگی کامل در حساس‌ترین لحظات به یاری دردمندان بشتابند. با آموزش افراد می‌توان از بسیاری اقدامات غیر ضروری، اتلاف وقت، صرف هزینه و انرژی جلوگیری کرد.
در این دوره ۱۲ ساعته مواردی جهت اقدامات اولیه در مواجهه با حوادث از قبیل آشنایی با انواع خونریزی‌ها و پانسمان صحیح، آشنایی با سیستم تنفس، خفگی با جسم خارجی در کودکان و شیرخواران، خفگی با جسم خارجی در بزرگسالان، علائم و نشانه‌های آسیب‌های استخوانی، دررفتگی‌ها، پیچ‌خوردگی ها، انواع آسیب‌های عضلانی، بانداژ ساده، بانداژ شکستگی باز، آتل ها و … آموزش داده شد.
 

کلید واژه ها: دانشگاه تهران مرکز آموزش‌های ضمن خدمت اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران اورژانس تهران کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی-امدادی سیستم تنفس خفگی با جسم خارجی در کودکان


( ۱۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.